İngiltere Savunma Bakanı: Taliban'la görüşmemiz gerekiyor

İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, Afganistan'da barışın tesis edilmesi için İngiliz hükümetinin Taliban ile resmi görüşmelerde bulunması gerektiğini söyledi.

Anadolu Ajansı 23.05.2018 - 14:49

İngiltere Savunma Bakanı: Taliban'la görüşmemiz gerekiyor
İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson

The Telegraph'ın haberine göre, İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson milletvekillerine yaptığı açıklamada, İngiltere için Afganistan'da istikrarın sağlanmasının önemli olduğuna işaret etti. ,

Wlliamson, İngiltere'nin Afganistan'da yıl sonuna doğru yapılacak seçimlerin barışçıl bir ortamda yapılması için taahhütte bulunduğunu belirtti.

"Afganistan'da barışın tesisi için İngiltere'nin Taliban ile resmi görüşmelerde bulunması gerekiyor" diyen Williamson, Afganistan'da uzun vadeli bir çözümün önemine dikkati çekti.

İngiltere Savunma Bakanı ayrıca Afganistan hükümetinin Taliban ile koşulsuz barış görüşmeleri önerisini memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.

Afganistan'da 20 Ekim 2018 tarihinde parlamento seçimleri yapılacak. Taliban ise ülkedeki etkinliğini arttırmaya çalışıyor. Ülkede neredeyse hergün bombalı saldırılar ve Taliban akınları yaşanıyor. Taliban daha önce seçim ofislerini de hedef almıştı. 

Sayfa Yükleniyor...