İngiliz Daily Mail gazetesinin bugünkü sayısında yer alan haberde, Mesut Karakaş ve aralarında Gökhan Kuru isimli bir diğer Türk kökenli kişinin daha bulunduğu toplam beş kişilik çetenin, bankanın müdürünü evinden kaçırarak, bankadan para çalmayı amaçladıklarının ortaya çıktığı bildirildi. Haberde, çetenin banka müdürünün evinin yakınında bir yol çalışması başlatarak dikkat dağıtmayı hedeflediği ve daha sonra müdürü kaçırmak istediği belirtildi.

Blackfriars Kraliyet Mahkemesinde görülen davada, Yargıç Aidan Marron'un Mesut Karakaş'a kaçırma komplosu kurmaktan 10 yıl, görevini kötüye kullanmaktan da 3 yıl olmak üzere toplam 13 yıl hapis cezası verdiği bildirildi. 24 yaşındaki Gökhan Kuru'nun da 7 yıl hapis cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Haberde ayrıca, 2009 yılı yaz aylarından itibaren banka müdürünü kaçırma planı yaptıkları ortaya çıkan beş kişilik çetenin, 21 Ekim 2009'da yakalandıkları ve Mesut Karataş'ın şubat ayında İngiltere'de polis memurluğu görevinden atıldığı bilgisine yer verildi.