IRA mağdurları, Kaddafi'nin malvarlığını tazminat olarak istedi

İrlanda Kurtuluş Ordusu IRA'nın düzenlediği terör saldırılarından sağ kurtulanlar, devrik Libya lideri Muammer Kaddafi'nin İngiltere'de saklı tutulan mal varlığının kendilerine tazminat olarak ödenmesi için hükümete çağrı yaptı.

DHA 13.02.2017 - 23:50

IRA mağdurları, Kaddafi'nin malvarlığını tazminat olarak istedi

Evening Standart gazetesinin haberine göre, terör kurbanları, Kaddafi'nin İngiltere'deki 9 buçuk milyon sterlini bulan nakit, mülk ve yatırım varlıklarının Hazine tarafından ortaya çıkarılmasının üzerine, taleplerini hükümete ilettiler.

Parlamento'daki partiler üstü gruptan milletvekilleri de Kaddafi'nin hazinesinin terör olaylarından sağ kurtulan insanların yaşamlarını iyileştirmek ve sağlık masraflarını ödemek için kullanılması kampanyasına destek veriyor.

IRA Militanları (ARŞİV)
IRA Militanları (ARŞİV)

"LİBYALILARA İADE ETMEMEK KANUNSUZ OLUR"

Hazine'nin sözcüsü ise gazeteye yaptığı açıklamada, Kaddafi'ni mal varlığının Birleşmiş Milletler'in çözüm süreci kapsamında dondurulduğunu Libya'da istikrarlı bir hükümet kurulduktan sonra söz konusu mal varlığının Libyalılara geri döndürüleceğini söyleyerek, bundan başka bir planın kanunsuz olacağını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...