Irak'ta kanlı gün: 89 ölü

Irak'ın birçok kentinde düzenlenen en az 10 bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 89 kişi öldürüldü. Saldırılarda 144 kişi de yaralandı. Ölü sayısının yükselmesinden endişe ediliyor.

23.07.2012 - 10:00

Irak'ta kanlı gün: 89 ölü

Irak'ın birçok kentinde bugün düzenlenen bir dizi bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre en az 89 kişi öldü, 144 kişi de yaralandı. Iraklı yetkililer saldırılarda 16 askerin de hayatını kaybettiğini açıkladı.

KERKÜK'TE 4 SALDIRI
Irak'ın kuzeyindeki Kerkük şehrinde bu sabah bomba yüklü dört araçla düzenlenen saldırılarda 5 kişi öldü. 19 kişi de yaralandı.

Kerkük Polis Müdürü yardımcısı Turhan Abdurrahman, Kerkük şehrinin değişik yerlerinde park halindeki bomba yüklü dört araçla saldırılar düzenlendiğini, ilk verilere göre 5 kişinin öldüğünü ve 19 kişinin yaralandığını söyledi.

Abdurrahman, Kerkük şehrinde iki patlamanın daha olduğunu, bu iki patlama hakkında kendilerine henüz bilgi ulaşmadığını belirtti.

Kerkük dışında başkent Bağdat, Saadiye, Han Beni Saad, Taji, Duluiye ve Tuz Hurmatu kentlerinde bombalı saldırılar düzenlendi. Duluiye ve Taji'de askeri üsse düzenlenen saldırılarda en az 7 kişinin öldürüldüğü belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...