Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısı 32'ye çıktı.

Savunma ve İçişleri bakanlıklarından yapılan açıklamada, 2 saatte 6 bomba yüklü aracın infilak ettiği, patlamalarda 32 kişinin öldüğü, 129 kişinin yaralandığı belirtildi.

İlk saldırının kent merkezinde bulunan Allavi semtindeki amele pazarı yakınında düzenlendiği, 4 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı açıklandı.

İkinci saldırının güneydoğudaki El Cedide mahallesinde düzenlendiği, İçişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkilinin konvoyunu hedef alan saldırıda bir sivil ve bir polisin öldüğü, 6 polisin yaralandığı kaydedildi.

Sadr mahallesindeyse büyük bir pazar yerinde düzenlenen saldırıda 2'si kadın 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 65 kişinin yaralandığı belirtilirken, Hüseyniye mahallesinde düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı açıklandı.

Son olarak, Bağdat'ın batısındaki El Malif pazar yerinde birkaç dakika adayla düzenlenen 2 saldırıda 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı bildirildi.

Son dönemde Irak'ta şiddet olayları büyük ölçüde azalmış durumda. En son 26 Mart'ta düzenlenen bombalı saldırıda 20 kişi ölmüştü.