Irak'ın kuzeyinde ve başkenti Bağdat'ta düzenlenen saldırılarda 4 Amerikan askerin öldü. Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde, yola yerleştirilen patlayıcının askeri konvoyu hedef aldığı saldırıda 3 askerin öldüğü belirtildi.

Açıklamada, bir askerin de Bağdat'ın güneyinde yola yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldüğü kaydedildi.

AP'nin istatistiklerine göre, Irak'ta savaşın başladığı Mart 2003'ten bu yana ölen Amerikan askeri sayısı 4 bin 343 oldu.

EMNİYET MÜDÜRÜ HEDEF ALINDI
Irak'ın kuzeyindeki Armili kentinde yola yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırıda da emniyetin terörle mücadele biriminin başkanı ve 4 koruması öldü. Polis yetkilileri, sabah saatlerinde düzenlenen saldırıda yerel emniyet gücünün terörle mücadele bölümü başkanı Yarbay Zaid Hüseyin Halef'in öldüğünü belirtti.

Türkmenlerin çoğunlukta olduğu Armili, başkent Bağdat'ın 165 kilometre kadar kuzeyinde bulunuyor.

VALİ YARDIMCISINA SALDIRI
Bağdat'ın kuzeyindeki Tikrit'teki bir saldırıda ise vali yardımcısının konvoyunun hedef alındığı, yola yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırıda vali yardımcısı yara almazken, bir korumasının yaralandığı bildirildi.

Öte yandan Bağdat'ta ise yola yerleştirilen bombalarla düzenlenen iki ayrı saldırıda 10 kişinin yaralandığı belirtildi. Polis devriyelerinin hedef alındığı saldırıda yaralananlardan 4'ünün polis olduğu kaydedildi.