Irak'ın başkenti Bağdat'a 100 kilometre uzaklıktaki Hille kentinde düzenlenen bombalı saldırıda 26 kişi öldürüldü. Onlarca kişi de yaralandı.

Şiilerin yoğun olarak yaşadığı Kerbela kentinde de bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda en az 20 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Hille şehir merkezinde bulunan Babu'l-Meşhed semtindeki Babil Ticaret Odası önünde yere yerleştirilen 2 bombayla saldırı düzenlendi. Hille polisinden yapılan açıklamada, 26 kişinin öldüğü ve 27 kişinin yaralandığı belirtildi.

Kerbela şehrinde de park halindeki bomba yüklü bir araçla bu sabah düzenlenen saldırıda 5 kişi ölürken, 20 kişi de yaralandı.

Musul şehrinin doğusunda da bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu 4 kişi öldü. Ölenler arasında polis memurlarının da bulunduğu belirtildi.

Bağdat'ın 70 kilometre batısındaki Felluce şehrinde bir intihar saldırganının bomba yüklü yelek giyerek gerçekleştirdiği saldırıda ise ölen ve yaralananların olduğu belirtilirken, sayı verilmedi.