İran için en büyük tehdit!

Ahmedinejad, bürokrasi ve kırtasiyeciliği, 'düşmanların tehditlerinden de kötü' sözleriyle değerlendirdi.

Anadolu Ajansı 20.08.2011 - 19:22

İran için en büyük tehdit!

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bir törende yaptığı konuşmada, ülkedeki ağır bürokrasi ve kırtasiyecilik konularına değindi.

Yönetim ve idaredeki ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlara seslenen Ahmedinejad, ''Ülkenin gelişmesinin önündeki dolambaçlı, karmaşık kırtasiyecilik ve bürokrasiyi kaldırın'' dedi.

Çeşitli alanlardaki idareci ve yöneticilerden bilinçli, dakik ve gelişmeye endeksli programlar yapmalarını isteyen Ahmedinejad, ''Ülkenin sermaye ve kaynaklarını heder edecek türden davranış içinde olunmasın'' ifadesini kullandı.

İran'a yönelik yaptırımları hatırlatan Ahmedinejad şunları kaydetti:

''Düşmanın, birçok ithal üründe yaptırım uyguladığı bir gerçek, ama bazen içerideki ele ayağa dolaşan sorunlar ve ilişkiler (bürokrasi ve kırtasiyecilik) düşmanın tehditlerinden daha kötüdür.''

Ülke basınında zaman zaman yer alan haber ve yorumlarda, yasal boşluk ve belirsizlikler ile yönetimindeki hiyerarşik yapıdan da kaynaklanan ağır bürokrasi ve kırtasiyeciliğin işgücü, zaman ve enerji kaybına neden olduğu eleştirileri yapılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...