'İran Nazi Almanyası kadar tehlikeli'

İsrail, İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası'nda öldürülen 6 milyon Yahudiyi törenlere anıyor. Kudüs'teki törende konuşan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İran'ın Yahudiler için en az Nazi Almanyası kadar büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

NTV Haber 19.04.2012 - 16:42

'İran Nazi Almanyası kadar tehlikeli'

İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası döneminde öldürülen 6 milyon Yahudi’nin anısına düzenlenen "Soykırım kurbanlarını anma günü", Kudüs'te yapılan bir törenle başladı.

Kudüs'te düzenlenen törenin açılışını İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Cumhurbaşkanı Şimon Peres yaptı. Askeri seremoninin ardından konuşan Netanyahu, Yahudilerin günümüzde de büyük tehdit altında olduğunu savundu.

Netanyahu, “Umarım bir gün, İsrail bölgesindeki ülke ve insanlarla barış içinde yaşayan bir devlet haline gelir ve Yahudileri yok etme çağrılarını günlük gazetelerde değil tarih kitaplarında okuruz" ifadelerini kullandı.

'İRAN'IN TEK AMACI BİZİ YOK ETMEK'
İran'ın nükleer programına da değinen İsrail Başbakanı, Tahran'ın tek amacının İsrail devletini yok etmek olduğunu iddia etti.

Netanyahu, İran'daki rejim açıkça İsrail devletini yok edeceğini savundu. "Bu hedefe ulaşmak için de azimle nükleer silah üretmeye çalışıyorlar" dedi.

"Soykırım kurbanlarını anma günü" nedeniyle bugün İsrail'in bütün kentlerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. 2 dakikalık siren sesinden sonra halk saygı duruşunda bulunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...