İran: Suudi Arabistan'ı işgal çocuk işi

ABD'nin iddia ettiği 'suikast planı' nedeniyle Suudi Arabistan'la ilişkileri son dönemde daha da gerilen İran, istemeleri halinde bu ülkeyi işgal etmelerinin kendileri için hiç zor olmayacağını iddia etti.

Haberler 17.10.2011 - 18:06

İran: Suudi Arabistan'ı işgal çocuk işi

İran Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Komitesi üyesi Muhammed Karim Abedi, "İran'ın Suudi Arabistan'ı kolayca işgal edecek askeri gücü var ve Suudilerin buna cevap verebilecek kapasiteleri bulunmuyor" dedi.

Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi'ne suikast planından Tahran'ı sorumlu tutan Suudi yetkilileri sert bir dille eleştiren Abedi, "Suudiler İran'a karşı giriştikleri suçlamaların sonuçlarına katlanacaklar" şeklinde konuştu.

İranlı yetkili Muhammed Karim Abedi, İsrail'in uydu aracılığıyla kendilerini izlemelerini önleyebilecek, teknolojik kapasiteye de sahip olduklarını iddia etti. İsrail'in İran'ı gözetlemek için yeni uydular yerleştireceği belirtilmişti.

HAMANEY'DEN ABD'YE UYARI
İran dini lideri Ayettulah Hamaney de, İran'a karşı yeni yaptırım çabası içinde olan ABD'yi uyardı. Hamaney, "ABD'li yetkililer bilmeliler ki, İran kendisine şantaj yapılmasına izin vermeyecek kadar güçlü ve birlik içinde. 32 yıllık iktidarı döneminde İslam Cumhuriyeti, tehdit ve baskılara asla boyun eğmedi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...