İran'dan Talabani'ye ziyaret

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, eski Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği KYB GenelSekreteri Celal Talabani'yi Süleymaniye'deki evinde ziyaret etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.12.2014 - 13:22

İran'dan Talabani'ye ziyaret

İran Meclis Başkanı Laricani'yi, Süleymaniye Uluslararası Havalimanı'nda KYB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Berhem Salih karşıladı.

KYB'li yetkililer, Laricani'nin bir süre Almanya'da tedavi gördükten sonra Irak'a dönen Talabani'ye geçmiş olsun ziyareti için Süleymaniye'ye geldiğini belirtti.

Süleymaniye programının ardından özel uçağıyla Erbil'e geçecek Laricani'nin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ve Parlamento Başkanı Yusuf Muhammet Sadık ile görüşmesi bekleniyor.

Başka ülkelerden gelen devlet adamları, ilk olarak IKBY Başkanı Mesut Barzani ve Başbakan Neçirvan Barzani ile bakanlıkların bulunduğu, Kürt bölgesinin başkenti kabul edilen Erbil'e gelirken İranlı siyasiler, Süleymaniye'den sonra Erbil'e uğramayı tercih ediyor.

KYB'nin güçlü olduğu Süleymaniye, İran'a yakın siyasetiyle biliniyor.

Suriye ve Lübnan temaslarının ardından Irak'a gelen İran Meclis Başkanı Ali Laricani, başkent Bağdat'ta Irak Meclis Başkanı Selim el-Ceburi ile bir araya gelmişti.

Sayfa Yükleniyor...