'İranlılar asla ülkenizi bombalamayacağız'

İsrail'in İran'ı vurmaya hazırlandığı iddiası iki ülkedeki barışseverleri birleştirdi. Tel Aviv'e 'Savaşınızda ölmeye hazır değiliz' afişleri asıldı.

Haberler 31.08.2012 - 08:11

'İranlılar asla ülkenizi bombalamayacağız'

İsrail'de bazı politikacı ve askerlerin karşı çıkmasına rağmen İsrail Başbakani Binyamin Netanyahu hükümetinin İran'ı vuracağı yönündeki haberler hız kesmiyor.

Bu kriz iki ülkenin barışseverlerini harekete geçirdi. Münih'te buluşan İsrailli ve İranlı gençler fotoğraf çektirip dev afişler hazırladılar.Sloganı ise şöyle seçtiler: "Sizin savaşınızda ölmeye hazır değiliz."

İsrailli aktivistler hükümetin İran’ı bombalama planlarına hız verdiği haberlerinin yayılmasıyla harekete geçti. Tel Aviv sokaklarını barış afişleriyle donatan gençler İranlı aktivistlerle birlikte poz verdi. İsrailli gençlerin afişlerinden birinin üzerinde şöyle yazıyordu: "İranlılar ülkenizi asla bombalamayacağız. Sizi seviyoruz."

Milliyet gazetesinin haberine göre barış aktivisti Roony Edry, "İran'da henüz istenen sonucu alamadık. İnsanlar yüzlerinin görünmesinden çekiniyor" diyor. Bir de ilginç benzetmesi var: "Coca-Cola bize nasıl reklam yapıyorsa, biz de bölgesel barışı satıyoruz.”

Sayfa Yükleniyor...