Türk vatandaşına ırkçı hakarette bulunan kişi mahkemeye çıkacak

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşanan olay sonrası gözaltına alınan 25 yaşındaki Kashif Samuels, gelecek hafta mahkemeye çıkarılacak.

Anadolu Ajansı 21.10.2015 - 06:54

Türk vatandaşına ırkçı hakarette bulunan kişi mahkemeye çıkacak

İngiltere'nin başkenti Londra'da hizmet veren belediye otobüsünde Türk vatandaşına yapılan ve cep telefonuyla görüntülenen ırkçı ve İslamofobik saldırıyla bağlantılı gözaltına alınan kişi, gelecek hafta mahkemeye çıkarılacak.

Londra polisinden yapılan açıklamada, 25 yaşındaki Kashif Samuels'in kamu düzenini ırkçı söylemle bozmak suçundan 26 Ekim'de Highbury Corner Sulh Ceza Mahkemesine çıkarılacağı kaydedildi.

Polis, olayın, Londra'nın kuzeyinde Türk vatandaşlarının yoğun olarak bulunduğu Haringey bölgesinde 15 Ekim'de yaşandığını bildirdi.

Londra'nın kuzeyindeki bir karakola önceki gün akşamüzeri teslim olan Samuels, gözaltına alınmıştı.

Londra'da hizmet veren bir belediye otobüsünde Türk vatandaşına yapılan sözlü saldırı, cep telefonuyla görüntülenmiş ve hafta sonu sosyal medyaya yansımıştı.

Görüntüde, siyahi bir kişinin nasıl başladığı bilinmeyen tartışmada Türk vatandaşına, Müslüman ve Türk olduğu için hakaret ettiği görülüyordu. Otobüsten inerken siyahi kişi, Türk vatandaşına ait olduğu tahmin edilen, yaşlı ya da hastaların daha kolay yürüyebilmeleri için kullandığı yürüteci otobüsten dışarı fırlatıyordu.

Sayfa Yükleniyor...