İsmailov’un şirketine polis baskını

Bir buçuk milyar dolarlık Mardan Palace oteli ve açılış töreniyle gündeme gelen işadamının bir şirketine düzenlenen baskında, değeri 2 milyar doları bulan kaçak mallar ele geçirildiği iddia edildi.

Haberler - NTV Haber 09.06.2009 - 19:28

İsmailov’un şirketine polis baskını

Antalya'da yaklaşık bir buçuk milyar dolara yaptırdığı ‘Mardan Palace Oteli’nin görkemli açılışıyla gündeme gelen Azeri işadamı Telman İsmailov’un Rusya'daki şirketine bir baskın düzenlendi.

İsmailov'un Türkiye'de yaptığı büyük yatırımı eleştiren, neden Rusya'da değil de Türkiye'de büyük yatırım yaptığını sorgulayan Rusd basını, operasyonda kaçak mallar ele geçirildiğini iddia etti.

Rusya'nın en zengin 100 işadamından biri olan İsmailov'un şirketine polis tarafından düzenlenen baskında, basın, 6 bin konteynırlık kaçak mal ele geçirildiğini duyurdu. Değeri 2 milyar doları bulan kaçak Çin mallarının sağlığa zararlı çocuk oyuncaklar, tekstil ürünleri ve ayakkabılar olduğu belirtildi.

Geçen hafta gümrükçüleri eleştirerek kaçakçılarla mücadele talımatı veren Başbakan Vladimir Putin'in, son dönemde medyada adını sık duyuran İsmailov'u özellikle hedef almış olabileceği konuşuluyor.

Sayfa Yükleniyor...