İsrail Gazze’ye saldırmaya devam ediyor

İsrail-Gazze Şeridi sınırı ve çevresinde birkaç gündür karşılıklı devam eden roket saldırıları gece boyunca ve bu sabah da yoğunlaşarak sürdü.

Haberler 23.03.2011 - 11:31

İsrail Gazze’ye saldırmaya devam ediyor

’da gözler Libya operasyonuna çevrilmişken, İsrail Gazze Şeridi’ne saldırıya geçti. Birkaç gündür devam eden saldırılarda dün en kanlı gündü. İsrail’in Gazze Şeridi’ne gerçekleştirdiği hava saldırısında aralarında 3 çocuğun da bulunduğu 9 kişi öldü. Ölenlerden dördü de Zeytun mahallesinde hareket halindeyken vurulan İslami Cihad'ın askeri kanadı Saraya El Kuds üyeleriydi.

Gazze Şeridin’nde yapılan roket saldırıları da devam ediyor. Gece Gazze'deki Filistinli militan gruplar İsrail'in liman kentlerinden Aşdod'a roket saldırısında bulundu. Roketler açık alanda patladığı için ölen ya da yaralanan olmadı. Gazze'den Aşdod'a roket saldırısını İslami Cihad üstlendi.

GEMİLER DE BOMBALADI
Aşdod'a saldırının ardından, Filistinli kaynaklara göre, İsrail donanmasına ait gemiler Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya açıklarını bombaladı. Gazze kentinin doğusuna da füze saldırısı düzenlendi. Saldırıda İslami Cihad'ın bir üyesinin ağır yaralandığı belirtildi.

BİR İSRAİLLİ YARALANDI
Sabah saatlerinde ise Filistinliler Gazze sınırından yaklaşık 40 kilometre kadar uzaklıktaki Ber Şeva kentine iki Grad saldırısı düzenledi. İlk saldırıda 56 yaşındaki bir İsrailli yaralandı.

Gazze'deki silahlı gruplar da İsrail'in güneyine çok sayıda havan saldırısı düzenledi. Halk Direniş Komiteleri'nin silahlı kanadı Nasır Selahaddin Tugayları, İsrail sınırındaki Sufa ve Kerem Şalom geçiş noktalarına en az 7 havan saldırısı düzenlediklerini duyurdu.

İsrail televizyonları, Ber Şeva'ya saldırıların devam edebileceği uyarısında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...