İsrail Gazze'yi yine Ocak'ta vurdu

İsrail, geçtiğimiz yılın ocak ayında bin 400 Filistinlinin öldüğü operasyonların ardından ilk kez Gazze'de dört hedefi vurdu. Ayrıca Refah'taki tüneller de vuruldu. Saldırılarda bir kişi hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 08.01.2010 - 01:51

İsrail Gazze'yi yine Ocak'ta vurdu

İsrail hava kuvvetleri, Gazze kentine hava saldırısı düzenledi. İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesimleri ile Gazze kentinde 4 ayrı hedefi vurduğu belirlendi.


Edinilen bilgilere göre, İsrail F-16'ları, Gazze kentinin Zeytun mahallesine iki füze saldırısı düzenlerken, bölgenin orta kesimlerindeki Nuseyrat ile güneyindeki Han Yunus yakınlarındaki Karara bölgesindeki bazı hedefleri vurdu.

Gazze'deki Acil Hizmetler ve Ambulans Servisi Sorumlusu Muaviye Hasaneyn, hava saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi. Gazze Şeridi üzerinde İsrail F-16'larının uçuşları sürüyor.

TÜNELLER DE BOMBALANDI: 1 ÖLÜ
İsrail uçakları ayrıca, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta tünelleri bombaladı. Yerel kaynaklardan verilen ilk bilgilere göre, bir Filistinli hayatını kaybetti, en az 2 kişi yaralandı.

Vurulan bir tünelde ölen Filistinlinin cesedi çıkarılırken, 2 kişi de yıkıntıların içinden yaralı olarak kurtarıldı.

Tünel bölgesinde bazı kayıp kişilerin de bulunduğu ve bunların yıkıntılar altında olabileceği belirtilmesine karşın, uçakların Refah üzerinde uçuşlarını yoğunlaştırması ve bölgenin yeniden vurulabileceği ihtimali nedeniyle, kurtarma ekiplerinin tünel bölgesine yanaşamadıkları kaydedildi.

İsrail'in bu saldırısı, bir yıl önce Ocak ayında düzenlenen kanlı saldırıların sonrasındaki ilk operasyonu oldu. Gazze'ye karşı düzenlenen hava saldırıları 3 hafta sürmüş ve bin 400 Filistinli ile 13 İsrailli ölmüştü.

Dün Filistinli militanlar, İsrail'in güneyine roket ve havan saldırıları düzenlemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...