"İsrail için dua" mesajı başına bela oldu

İsrail’in Gazze’ye saldırısı sonrası "İsrail için dua ediyorum" mesajı atan Ermeni asıllı şov yıldızı Kim Kardashian, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.

Haberler 20.11.2012 - 11:37

"İsrail için dua" mesajı başına bela oldu

ABD’li Ermeni asıllı reality şov yıldızı Kim Kardashian'ın, geçtiğimiz cuma günü sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden "Gazze saldırısı"yla ilgili attığı "tweet"ler başına bela oldu.

Kardashian, Gazze saldırısıyla ilgili attığı ilk "tweet"te "İsrail için dua ediyorum" dedi. 16 milyondan fazla takipçisi bulunan Kim Kardashian'a tepki gelince, ünlü yıldız bu defa da, "Filistin ve dünyadaki herkes için dua” ediyorum” mesajlarını attı.

Ancak tepkilerin ardı arkası kesilmeyince Kardashian, takipçilerini üzmemek adına, Gazze saldırısıyla ilgili attığı iki "tweet"i de sildi ve kişisel blogunda özür mesajı yayınladı.

'TAKİPÇİLERİM RENCİDE OLDU'
Bazı takipçilerinin "tweet"ler yüzünden rencide olduğunu belirten Kardashian, takipçilerinden özür dileyip "tweet"leri sildiğini belirtti.

Kardashian mesajının devamında “Tweetleri yayınlamadan önce fikirlerimi de belirtmeliydim. Dini ve politik görüşleri ne olursa olsun binlerce masum kişi bu çatışmanın içinde. Onları için dua ediyorum” dedi.

MURDOCH'A DA TEPKİ
Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch da geçtiğimiz cumartesi günü paylaştığı "tweet" yüzünden özür dilemek zorunda kalmıştı.

Murdoch, uluslararası haber ajansı AP ve Amerikan televizyonu CNN'i kastederek, “Niçin Yahudilere ait medya kuruluşları her krizde bu kadar İsrail karşıtı bir tavır sergiliyor?” mesajı atmıştı.

Gelen tepkiler üzerine, ABD ve İngiltere'de birçok gazete ve televizyonun sahibi olan Murdoch bir özür mektubu yayınlamak zorunda kaldı. 

Sayfa Yükleniyor...