NTV

İsrail ordusuna Facebook birimi geliyor

Dünya

Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail ordusu Facebook ve Twitter'daki İsrail karşıtlarıyla savaşmak için yeni bir birim kuracak.

Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail ordu sözcüsü Avi Benayahu yaptığı açıklamada, ordu bünyesinde bilgisayar ve yeni medya uzmanlarından kurulu bir birim oluşturulacağını söyledi.

Bu yeni birim, internetteki sosyal ağlar aracılığıyla uluslararası topluma ulaşmaya odaklanacak ve İsrail'in internette tanıtılmasına öncülük edecek.

Birimin bir başka önemli görevi de internetteki İsrail karşıtı gruplarla mücadele etmek olacak. Bunun için Web 2.0 teknolojisinde uzman kişiler çalıştırılacak. Birimin birkaç ay içinde çalışmalara başlaması bekleniyor.

Benayahu, "Bu birim ile İsrail ordusunun bilinmeyen yüzü de görünürlük kazanacak" dedi. İsrail ordu sözcülüğü, etkili blogger'lara da bilgi ve görsel akışı sağlamayı planlıyor.

İsrail ordusu, internet alanındaki çalışmalarına Gazze'deki Dökme Kurşun operasyonu sırasında başladı. Gazze'deki savaş sırasında İsrail ordusu, operasyondan görüntüleri video paylaşım sitesi Youtube'a yükledi. İsrail askerlerinin sivilleri hedef almadığını iddia eden bu videolar milyonlarca kez izlendi.