İsrail'de otobüslere saldırı: 7 ölü

İsrail'de, Mısır sınırı yakınlarında, otobüslere peş peşe ateş açılması sonucu, 7 kişi hayatını kaybetti, 29 kişi de yaralandı.

18.08.2011 - 13:54

İsrail'de otobüslere saldırı: 7 ölü

İsrail, son zamanlardaki en kanlı günlerinden birine sahne oldu.

Daha önce saldırıların pek görülmediği Mısır sınırında, otobüslere ve İsrail askerlerine yönelen eş zamanlı 3 ayrı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti, 29 kişi yaralandı.

Peş peşe gerçekleştirilen bu saldırılar sonrası İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta bir evi bombaladı.

Filistin kaynaklarına göre, bombalanan Halk Direniş Komiteleri liderlerinden Halid Şaat'a ait evde 6 kişi hayatını kaybetti, Şaat'ın kızı yaralandı.

Ölenler arasında, Gazze'deki Filistinli gruplardan Halk Direniş Komitelerinin Genel Sekreteri Kemal Neyrad'ın da bulunduğu bildirildi.

Gazze'deki hastane kaynaklarına göre, evde ölen 6 kişi arasında Neyrad'ın yanı sıra Halk Direniş Komitelerinin askeri kanadı Nasır Selahaddin Tugaylarının Komutanı İmad Hamad da var.

Ölen diğer 3 kişi de yine her iki grubun üst düzey isimleri arasında bulunuyor. Saldırı da bir de çocuğun hayatını kaybettiği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...