İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze'den İsrail'e birer saat arayla 4 füze atıldığı belirtildi. Bunlardan ikisi Askelon üzerinde ''Demir Kubbe'' savunma sistemi tarafından havada etkisiz hale getirildi. Diğer 2 roket ise güneyde Negev Çölü'nde insansız bölgeye düştü. Saldırılarda can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

7 HAVA SALDIRISI
Dün gece Gazze'den İsrail'e füze atılmasının ardından, İsrail savaş uçakları Gazze'de çeşitli kentlere 7 hava saldırısı düzenledi. Filistinli yetkililer, İsrail uçaklarının Refah, Han Yunus, ez-Zevayide kentlerine 7 hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

Savaş uçakları tarafından atılan füzelerin çoğunun boş arazilere düşmesi sebebiyle ölen ya da yaralanan olmadı.

Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde ise İslami Cihad Örgütü'nün askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'ne ait eğitim kampı hedef alındı.

İsrail ordusu, hava saldırılarının sabahın erken saatlerinde Gazze Şeridi'nden İsrail'e fırlatılan 4 roket saldırısına misilleme olarak gerçekleştirildiğini duyurdu.

İSRAİL SINIR KAPISINI KAPATTI
İsrail, Gazze'den atılan roketler nedeniyle Kerem Şalom sınır kapısını da kapattı. Gazze Gümrük Komisyonu Başkanı Raid Futuh, İsrail'in bu sabah itibariyle Kerem Şalom sınır kapısını kapattığını ve ne zaman açılacağı konusunda bilgilendirilmediklerini söyledi.

İsrail gazetesi Yediot Ahranot haberinde, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon'un "İsrail'e dün gece atılan roketler nedeniyle Kerem Şalom ve Beyt Hanun sınır kapıları kapatılacak" sözlerine yer verdi.