İsrail yönetiminden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Paris" cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Paris'teki terör yürüyüşüne katılmasını eleştirmesine İsrail yönetimi sert tepki gösterdi.

15.01.2015 - 09:52

İsrail yönetiminden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Paris" cevabı

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Margallo'yu ağırlayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını eleştirdi.

İspanya Dışişleri Bakanı Margollo ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Netanyahu, Hamas'a karşı vatandaşlarını korumaya çalıştıklarını söyledi. 

Erdoğan,  Netanyahu'nun Paris'teki terör karşıtı yürüyüşe katılmasını, "Hangi yüzle oraya gitti. Onu da anlamakta zorlanıyorum. Bir defa siz katlettiğiniz yavruların, kadınların hesabını verin" sözleriyle eleştirmişti

Tüm dünya liderlerinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına tepki göstermesi gerektiğini savunan Netanyahu, şunları söyledi: 

"Terörle yapılan savaşı, beraberindeki ikiyüzlülüğü yenebilirsek kazanabileceğimizi düşünüyorum.

Özellikle Erdoğan'ın dünkü açıklamalarına bakın. 'İsrail, Paris yürüyüşünde temsil edilmemeliydi'. Bunun sebebi ise Hamaslı teröristlerin şehirlerimize attığı binlerce rokete karşı kendimizi savunmamız. Bu tepki, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın yaptığı bu açıklama, teröre karşı mücadele edenlerin tamamı tarafından bilinmelidir. Çünkü bu savaş netlik gerektirir. Teröristliği yapanlar ve onları destekleyenler kınanmalı, teröre karşı mücadele edenler desteklenmelidir."

Netanyahu, "Bu ilk aşamadır. Her şey onu izler ve umuyorum ki teröre karşı ortak savaşımıza ve medeniyetimizi tehdit eden radikal İslam'a karşı mücadeleye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...