NTV

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

Anadolu Ajansı

Dünya

İsrail savaş uçaklarının Gazze ve Refah'ta gerçekleştirdiği hava saldırılarında iki Filistinli yaralandı.

Filistinli kaynaklar, bu sabah erken saatlerde gerçekleşen saldırıların, Refah'taki Musabbah bölgesindeki bir tavuk çiftliği ile Gazze'de Filistinli aktivistlerin bulunduğu bir deniz polisi karakolunu hedef aldığını ileri sürdü.

Filistin Afet ve Acil Yardım Komisyonu adına açıklama yapan Ethem Ebu Selemiyye, Refah kentine düzenlenen saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını, Gazze'de ise 2 Filistinli'nin yaralandığını ve bir kişinin de kayıp olduğunu söyledi.

İsrail savaş uçaklarının 2 gün önce de Gazze'deki bir süt fabrikasına düzenlediği hava saldırısında 7 kişi yaralanmıştı.

FİLİSTİNLİ BALIKÇILAR TUTUKLANDI
İsrail, Gazze'nin Refah şehri açıklarında ise, avlanan 3 Filistinli balıkçıyı tutukladı. Refah açıklarında avlanan Filistinli balıkçıların teknelerine, İsrail Deniz Kuvvetleri'ne ait hücumbotların müdahale ettiği ve 3 balıkçıyı tutukladıkları belirtildi.

İsrailli askeri yetkililer, balıkçıların tutuklanmasıyla ilgili bir açıklamada bulunmazken, tutuklama esnasında elbiselerini çıkarıp suya atlamaları istenen balıkçıların daha sonra hücumbotlara alınarak Eşdud Limanı'na götürüldükleri ifade edildi.