İsrail'den Suriye açıklaması: Hava saldırıları devam edecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rus lider Putin'le yaptığı görüşmesinde, İsrail jetlerinin Suriye'de hava saldırılarına devam edeceğini söylediğini açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 22.03.2017 - 16:33 | Son Güncelleme : 22.03.2017 - 16:36

İsrail'den Suriye açıklaması: Hava saldırıları devam edecek

İsrail Suriye'de yaptığı hava operasyonlarına devam edeğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştüğünü belirten İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Rus liderle Suriye'deki İsrail operasyonlarını da konuştuğunu söyledi.

Putin'e hava operasyonlarının devam edeceğini aktardığını ifade eden Netanyahu, "Askeri ve istihbarat açısından herhangi bir gereklilik olursa saldıracağız yani operasyonlar devam edecek" dediğini belirtti.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Rus milletvekilleriyle yaptığı konuşmasında ülkesinde devam eden İsrail hava saldırıları konusunda Rusya'ya ve Putin'e güvendiğini açıklamıştı. Rusya Dışişleri Bakanlığı da İsrail Büyükelçisi Gary Koren'i saldırılar hakkında açıklama yapması için çağırmıştı.

Cuma günü İsrail jetleri Suriye'nin Palmira kentinde Hizbullah'a ait silahların bulunduğu istihbaratı üzerine hava saldırısı düzenlemişti. Suriye ordusu savunma füzelerinin ateşlendiğini ve bir İsrail jetinin düştüğünü açıklamıştı. İsrail ise bu açıklamayı yalanlayarak operasyon sırasında İsrail Hava Kuvvetleri'nin zayiat vermediğini belirtmişti. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman da, "Bir dahaki sefere Suriye hava savunma sistemi İsrail uçaklarını engellemeye çalışırsa hepsini yok ederiz" tehdidinde bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...