İsrail Gazze'yi bayramda da hedef aldı: Saldırılarda 6'sı çocuk 15 Filistinli öldü

İsrail Ordusu, Gazze'yi bayramda da hedef almaya devam ediyor. Saldırılarda 6'sı çocuk 15 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail Gazze'yi bayramda da hedef aldı: Saldırılarda 6'sı çocuk 15 Filistinli öldü

Saldırılara ilişkin açıklama Filistin Haber Ajansı'ndan geldi. 'deki El Bureyc mülteci kampı, bir kez daha bombaların hedefi oldu. Saldırılarda 6'sı çocuk 9 Filistinli hayatını kaybetti. Yaralananlar, hastaneye kaldırıldı.

Savaş uçaklarının hedef aldığı evler ise kullanılamaz hale geldi. Refah'ın batısı ve Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun da ordusunun hedefindeydi.

O saldırılarda da 3 kişi hayatını kaybetti. Şeyh Rıdvan mahallesine yapılan hava saldırısında da bir ev hedef alındı. O saldırıda 3 sivil hayatını kaybetti.

İsrail Gazze'yi bayramda da hedef aldı: Saldırılarda 6'sı çocuk 15 Filistinli öldü - 1

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle 'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 337 Filistinli öldürüldü, 85 bin 299 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu belirtilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 311'i karadan işgal sürecinde olmak üzere 662 askerinin öldüğünü duyurdu.

Çatışmalara 24 Kasım 2023'te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün uzatılan "insani ara"da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan, İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail askerleri ve Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin saldırılarında 547 Filistinli hayatını kaybetti.

Sayfa Yükleniyor...