İsrail'in yeni elçisi: Fil Gabi

Kudüs Hayvanat Bahçesi'nden, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilen 5 yaşındaki fil "Gabi" için, İsrail radyosunda "İsrail'in yeni elçisi olacak" denildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.10.2010 - 13:48

İsrail'in yeni elçisi: Fil Gabi

Kudüs Hayvanat Bahçesi'nde enerjisiyle ziyaretçilerin ilgi ve sevgisini toplayan 5 yaşındaki Gabi adlı fil, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne geliyor.

Gabi'nin yanı sıra, Ramat Gan Hayvanat Bahçesi'nden de 2 zebra ile 2 hipopotam ve Maki maymun ailesi, bugün Hayfa'dan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne gelmek üzere yola koyuluyorlar.

Yapay döllenme yoluyla İsrail'de dünyaya gelen ilk fil olma özelliğini taşıyan ve enerjisiyle ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Gabi'nin, büyüdükçe diğer erkek fillerle arasının açıldığı, bu yüzden de başka bir hayvanat bahçesine naklinin gündeme geldiği belirtiliyor.

İsrail radyosu, haberi verirken Gabi için, "İsrail'in yeni elçisi olacak. Belki de Türkiye ile ilişkileri düzeltmeye yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.

Kudüs Hayvanat Bahçesi'nde Gabi'yi yetiştiren Şmulik Yedvad, Gabi'nin şimdi çok iyi bakılacağı bir yere gideceğini söyledi.

BURADA SİYASETE YER YOK
Yedvad, "Sonuçta herkes bu hayvanların iyi bir yerde yaşamalarını istiyor" dedi ve Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail'in düzenlediği baskınla gerilen Türk-İsrail ilişkilerine de atıfta bulunarak, "Bizim ilişkilerimiz hükümetten hükümete değil, hayvanat bahçesinden hayvanat bahçesine. Ne mutlu ki, herkes hayvanların iyiliği için çalışıyor ve burada siyasete yer yok" diye konuştu.

Son birkaç aydır hayvanat bahçesi personelinin, Gabi'yi yolculuk için özel olarak inşa edilmiş kafese girmesi ve içinde geçireceği uzun saatlere alışması için eğittikleri de bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...