İsrailli Bakan'dan tepki çeken sözler

Filistinli bir kızın İsrail askerinden kardeşini kurtarmaya çalıştığı o görüntüler, hala dünya gündeminde konuşuluyor. İsrailli bir Bakan’dan gelen yorum, tepkileri daha artırdı. İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, "Askerler o çocuğu öldürmeliydi" dedi.

Haberler - NTV Haber 31.08.2015 - 20:43

İsrailli Bakan'dan tepki çeken sözler

İsrail askerinin Filistinli çocuğa bu sert müdahalesi ve ablasının onu kurtarmaya çalışmasına İsrailli Bakan’dan şaşırtıcı bir yorum geldi.

Tepki çeken görüntülerle ilgili olarak İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, "Askerler o çocuğu öldürmeliydi" dedi.

Eski Ordu Sözcüsü olan Bakan, askerlerin silahsız olan aileye ateş açması gerektiğini savundu.

Regev, "İsrail vatandaşlarına ve askerlerine zarar vermeye çalışan kim varsa bilmelidir ki, vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacaktır. Saldırıya uğrayan bir askerin anında karşılık verebileceği bir yasa çıkarılmalıdır" dedi.

Miri Regev, "Savunma Bakanı'na bu aşağılanmaya bir son vermesi ve ateş açma konusundaki usülleri derhal değiştirmesi çağrısında bulunuyorum" ifadesini kullandı.

Regev'in tepki toplayan bir yorum getirdiği bu görüntüler, cuma günü Batı Şeria'da Yahudi yerleşim birimi karşıtı düzenlenen gösteride çekildi. 

Kolu alçıda olan Filistinli çocuk, İsrail askerinin sert muamelesine maruz kaldı.

İsrail askeri, Muhammed Tamimi adlı çocuğun önce kafasını taşa dayadı, sonra kolunu kıvırdı, sürükledi ve onu gözaltına almaya çalıştı.

Çocuk ancak annesi, ablası ve teyzesinin yardımıyla askerin elinden kurtulabildi.

Sayfa Yükleniyor...