NTV

İsrailli 'casus' 25 Mısırlı karşılığında serbest

Anadolu Ajansı

Dünya

Mısır'da casusluk yaptığı suçlamasıyla gözaltına alınan İsrail kökenli ABD vatandaşı Ilan Grapel, 25 Mısırlı tutsak karşılığında bugün serbest bırakılacak.

Mısır ile İsrail arasında varılan mahkum takası anlaşması gereğince İsrail hapishanelerinde tutuklu 25 mahkumun öğleden sonra Taba sınır kapısından Mısır'a girmesi bekleniyor. İsrail hapishanelerinde yakınları bulunan Mısırlıların Taba sınır kapısında heyecanlı bekleyişi devam ediyor.

Mısır ve İsrailli yetkililer arasında ise İsrail hesabına casusuluk yaptığı iddiası ile Mısır'da tutuklu bulunan Ilan Grapel'in nereden teslim edileceği konusunda müzakerelerin halen devam ettiği bildirildi.

İSRAİL TEL AVİV'E GÖTÜRÜLMESİNDE ISRARLI
ABD vatandaşı İsrailli Ilan Grapel'i Mısır İsrail'e Taba sınır kapısından teslim etmek istiyor, İsrail ise Grapel'in Kahire'den özel bir uçak ile alınarak Tel Aviv'e götürülmesinde ısrar ediyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu'nun özel temsilcisi ve Ilan Grapel'in annesinin özel bir uçak ile bugün yerel saatle 15:00'da Kahire'ye geleceği kaydedildi.