İsveç Başbakanı: Türkiye yanlış yolda ilerliyor

İsveç Başbakanı Stefan Löfven Avrupa Birliği'nin Türkiye ile imzaladığı sığınmacı anlaşmasının uzun dönemde tehlikede olduğunu savundu. Löfven darbe girişiminden sonra Türkiye'nin "yanlış yolda ilerlediğini'' iddia etti.

NTV Haber 07.08.2016 - 14:24

isveç başbakan stefan lofven070816.jpg

İsveç Başbakanı Stefan Löfven darbe girişiminden sonra doğan durumun ve bununla başa çıkılmasının zorluğunu anlayışla karşıladığını söyledi.

İsveç Başbakanı Löfven, "Bu yapılırken uluslararası kamu hukuku ve insan hakları dikkate alınmalıdır. Görünen, insanlar hapse atılıp, işlerine son verilirken fazla ileri gidildiği'' dedi.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Türkiye'nin AB ile yapılan sığınmacı anlaşmasından doğan yükümlülüklerini şimdilik yerine getirdiğini belirtti.

Löfven, ''Türkiye kasım sonuna kadar vize serbestisinin her koşul altında yaşama geçirilmesini istiyor. Vize serbestisinin uygulanması için anlaşmadan doğan bütün yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekir. Vize serbestisini sadece kazanamazlar. Bu anlamda açık olan şey Türkiye'nin yanlış yolda ilerlediğidir'' ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...