NTV

İsveç'teki saldırıyı gerçekleştiren zanlı tutuklandı

ntv.com.tr

Dünya

İsveç'in başkenti Stockholm'de dün 4 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısını 39 yaşında Özbekistan vatandaşı bir kişinin gerçekleştirildiği belirtildi. İsveç polisi tutuklanan zanlının saldırıyı gerçekleştirdiğini ifade ediyor.

İlişkili Haberler

İsveç'in başkenti Stockholm’de dün 4 kişinin hayatını kaybetmesi, 15 kişinin de yaralanmasına neden olan kamyonlu terör saldırısının şüphelisi olarak gözaltına alınan kişi tutuklandı. İsveç polisi Özbekistan vatandaşı olan 39 yaşındaki kişinin saldırıyı gerçekleştirdiğine inanıyor.

Stockholm Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 4 kişinin yaşamını yitirmesi ve 15 kişinin yaralanmasına yol açan saldırının şüphelisi olarak gözaltına alınan 39 yaşında bir kişinin tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, şüphelinin bağlantılı olduğu kişilerin ortaya çıkarılması için çalışmaların devam ettiği vurgulanırken, başka gözaltıların da olabileceği ifade edildi.

İsveç devlet televizyonu SVT, kamyonun kasasında bir çanta dolusu patlayıcı madde bulunduğunu belirtirken, tutuklanan kişinin inşaat işçisi olarak İsveç'te çalıştığı iddia edildi.

ETİKETLER