İtalya'da iki yolcu treni kafa kafaya çarpıştı: 25 ölü

İtalya'nın güneyinde Bari kentinin kuzeyindeki Andria ve Corato kasabaları arasındaki tren yolunda iki banliyö treni kafa kafaya çarpıştı. Kazada 25 kişi hayatını kaybederken, 18 kişi de yaralandı. Yaralılardan 10'nun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtiliyor.

ntv.com.tr 12.07.2016 - 15:43 | Son Güncelleme : 13.07.2016 - 02:28

İtalya'da iki yolcu treni kafa kafaya çarpıştı: 25 ölü

İtalya'nın güneyindeki Bari kentinin kuzeyinde iki banliyö treni yerel saatle 11.30'da kafa kafaya çarpıştı.

Kaza sonrasında tren içinde sıkışıp kalan insanlar olduğu belirtiliyor. Kazanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi. Kazada ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Çarpışmanın etkisiyle iki yolcu treninin bazı vagonları raydan çıktı. Corato kasabası Belediye Başkanı Massimo Mazzilli, "Büyük bir felaket yaşadık, sanki bir uçak yere çakılmış gibi gürültü koptu" dedi.

Andria trafik emniyet müdürü Riccardo Zingaro da, kaza sonrası çok sayıda ölü olduğunu söyledi. "İki tren kafa kafaya çarpıştı" diyen Zingaro, "Bazı vagonlar kağıt gibi yırtıldı" şeklinde konuştu.

Kazayla ilgili İtalya Başbakanı Matteo Renzi'den de bir açıklama geldi. Başbakan Renzi, "Ölenler için gözyaşı döküyoruz" açıklaması yaptı.

Kazanın meydana geldiği hattı kullanan yolcular için otobüs seferleri konuldu.

İtalya'da son büyük tren kazası 2009 yılında meydana gelmişti. Viareggio'da bir yük treni raylardan çıkmıştı. Kaza sonrası meydana gelen yangında 30 kişi yaşamını yitirmişti.

Sayfa Yükleniyor...