İtalya Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'ye yardım teşekkürü

TSK'nın yardım uçağını karşılamaya gelen İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, “Bugünkü yardım bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na ve Türk halkına dayanışması için teşekkür ediyoruz” dedi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise Türkiye'ye teşekkür eden İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio'ya, "Dostlar kara günler içindir" mesajını gönderdi.

Anadolu Ajansı 01.04.2020 - 19:32 | Son Güncelleme : 01.04.2020 - 21:45

İtalya Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'ye yardım teşekkürü

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Türkiye'nin İtalya'ya gönderdiği yardıma ilişkin olarak, "Bugünkü yardım bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na ve bütün Türk halkına dayanışması için teşekkür ediyoruz" dedi.

Di Maio, Başkent Roma yakınlarındaki Practica di Mare Hava Üssü'ne gelen ve Türkiye'nin İtalya’ya yönelik tıbbi yardımları taşıyan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uçağını karşıladı.

Bakan Di Maio, Türkiye’ye teşekkür etti, bugünkü yardımın kendileri için ne denli hayati olduğunu vurguladı.

Di Maio, ülkesinin aylık 100 milyon maskeye ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Bugünkü yardım bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na ve bütün Türk halkına dayanışması için teşekkür ediyoruz. İçinden geçtiğimiz bu zamanda dayanışma bizim için kilit sözcük." ifadesini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN, İTALYAN MEVKİDAŞI Dİ MAİO'NUN TEŞEKKÜRÜNE "DOST KARA GÜN İÇİNDİR" YANITI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadele çerçevesinde İtalya'ya tıbbi malzeme desteğinde bulunan Türkiye'ye teşekkür eden İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio'ya, "Dostlar kara günler içindir" mesajını gönderdi.

Çavuşoğlu, İtalyan mevkidaşı Di Maio'ya hitaben Twitter'dan paylaştığı mesajda, "Dostlar kara günler içindir. Gerçek arkadaşlar zor zamanlarda belli olur. Dostlar, ihtiyaç halinde birbirinin yanındadır." ifadelerini kullandı.

İKİ MEVKİDAŞ TELEFONDA DA GÖRÜŞTÜ

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu ve Di Maio, telefonda da görüştü.

Di Maio'nun talebi üzerine yapılan görüşmede, Di Maio'nun Covid-19'la mücadelede gösterdiği dayanışma için Türkiye'ye teşekkür ettiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...