Japonya'nın başkenti Tokyo'da yoğun kar yağışı hava, kara ve demir yolu trafiğini olumsuz yönde etkiledi.

Kyodo ajansının haberinde, Tokyo'da etkili olan kar fırtınası nedeniyle 250'den fazla uçuşun ve bazı tren seferlerinin iptal edildiği belirtilirken, kentin bazı bölgelerinde de yolların trafiğe kapatıldığı kaydedildi.

Ayrıca Tokyo'daki Rainbow Köprüsü'nde meydana gelen trafik kazaları nedeniyle köprüde ulaşımın sağlanamadığı ifade edildi.

Japonya Meteoroloji Ajansı yaptığı açıklamada, Tokyo'da kar fırtınasının yarın sabaha kadar sürmesinin beklendiğini belirterek, buzlanma ve dona karşı uyardı.

THY UÇAĞI BAŞKA HAVALİMANINA YÖNLENDİRİLDİ

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Tokyo seferini yapan uçağı da varış meydanındaki olumsuz hava koşulları ve başka bir havayoluna ait uçağın iniş yaptıktan sonra kayarak pisti kapaması nedeniyle Osaka Havalimanı'na yönlendirildi.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, 289 yolcu taşıyan Airbus 330 tipi TK 52 sefer sayılı uçağın Tokyo'ya gitmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalktığı belirtildi.

Açıklamada, Narita Uluslararası Havalimanı'na inmesi beklenen uçağın, varış meydanındaki olumsuz hava koşulları (kar fırtınası, düşük görüş) ve başka bir havayoluna ait uçağın iniş yaptıktan sonra kayarak pisti kapaması nedeniyle Osaka Havalimanı'na yönlendirildiği kaydedildi.

Uçağın, Osaka'ya indikten sonra tekrar Tokyo'ya gitmek üzere havalanacağı bildirildi.