Joe Biden'a yönelik cinsel saldırı suçlaması

ABD'de, kasım ayında yapılacak seçimlerde Trump'ın rakibi olması beklenen Demokrat Joe Biden'a yönelik cinsel saldırı suçlaması geldi.

Anadolu Ajansı 14.04.2020 - 07:00

201404-joe-biden-taciz1.jpg

ABD'de, Demokratların tek aday adayı olarak kalan Joe Biden'a yönelik eski bir asistanı tarafından cinsel saldırı iddiası ortaya atıldı.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, 1990’larda Joe Biden’ın Delaware Senatörü olduğu dönemde ofisinde asistan olarak çalışan Tara Reade, Biden'ın o dönemde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti.

Biden'ın seçim kampanya ekibi ise söz konusu iddiayı yalanladı.

Biden, geçen yıl bahar aylarında başkan adayı olacağını açıklamadan önce kadınlara yönelik bazı davranışları sebebiyle eleştirilere maruz kalmıştı.

Tara Reade / 1993 ve bugün Tara Reade / 1993 ve bugün

JOE BİDEN KAZANDI

Öte yandan, ABD'de yoğun olarak devam eden yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına rağmen yapılan geçen salı yapılan ön seçim sonuçları ilan edildi.

AP haber ajansının açıkladığı resmi olmayan sonuçlara göre, Demokrat aday adayları Joe Biden ile Bernie Sanders arasındaki Wisconsin ön seçimlerini Biden yüzde 63'lük oy oranıyla kazandı. Sanders ise yüzde 31 oy alabildi.

Sanders, söz konusu ön seçimlerden sonraki gün başkanlık yarışından çekildiğini açıklamış ve Biden Demokratların tek başkan aday adayı olarak kalmıştı.

Sanders dün yaptığı açıklamada da kasım ayında yapılacak seçimlerde Biden'ı destekleyeceğini ilan etmişti. 

BİDEN SEÇMENLE TARTIŞTI

Sayfa Yükleniyor...