Johnson: Bu işin sonuna yaklaştık

Corona virüse yakalanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson 22 gün sonra görevine döndü. Johnson, "Bu işin sonuna yaklaştık" dedi. Johnson corona virüs önlemlerini kaldırma konusunda aceleci olmayacaklarını söyledi.

ntv.com.tr 27.04.2020 - 11:19 | Son Güncelleme : 27.04.2020 - 12:25

Johnson: Bu işin sonuna yaklaştık

Corona virüs tedavisi sona eren Ingiltere Başbakanı Boris Johnson, 22 gün sonra görevine döndü.

Başbakanlık konutu önünde bir basın toplantısı düzenleyen Johnson, ülkesinin corona virüsle mücadelesiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Johnson'ın açıklamaları şu şekilde:

"İstediğimden uzun süre uzak kaldığım için üzgünüm. Birkez daha Birleşik Krallık halkına teşekkür ediyorum.

Bu virüs her gün yeni bir üzüntü getiriyor. Bu 2. Dünya Savaşı'ndan sonra gördüğümüz en büyük mücadele.

Pik noktasını geçtiğimizi gösteren gerçek işaretler var. Sağlık Sistemi'nin çökmesini engellemek olarak belirlediğimiz ilk görevi tamamlamanın eşiğindeyiz. İstikameti değiştirmeye başlıyoruz. Bu en yüksek riskli an.

Sosyal mesafeyi korumanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. İş dünyasının sabırsızlığını anlıyorum. Karantinanın sonuçlarını da görebiliyorum. Ancak salgının ikinci kez yükselmesi riskini de kabul etmeliyim. Çabalarımız çöpe atmayı ve salgının yeniden yükselmesi riskini reddediyorum.

Bu savaşın ilk aşamasının sonuna geliyoruz. Sağlık sistemimize kalkan olduk ve salgını yatay bir seyre getirdik. İlk aşamanın bittiğine emin olduğumuzda, yeniden harekete geçeceğiz ve önlemleri gevşetip, ekonomiyi yeniden çalıştıracağız. Bu değişikliklerin ne zaman yapılacağını söyleyemeyiz. Hükümet önümüzdeki günlerde daha net açıklamalar yapacak. Sırtımızı bilime dayayacağız ve şeffaf olacağız."

Sayfa Yükleniyor...