Johnson'dan 'sosyal mesafe' uyarısı: Yapmayacaklarsa daha sert önlemler almamız gerekecek

İngiltere Başbakanı Johnson halkı corona virüs uyarılarını dikkate almaya çağırdı. Sosyal mesafelendirmeye vurgu yapan Johnson, "Eğer insanlar bunu yapamazlarsa, yapmayacaklarsa, elbette o zaman daha sert önlemler almamız gerekecek"

Haberler - AP - Anadolu Ajansı 22.03.2020 - 22:52

Johnson'dan 'sosyal mesafe' uyarısı: Yapmayacaklarsa daha sert önlemler almamız gerekecek

'de yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 281'e çıkarken hükümetin salgınla mücadele kapsamında yaptığı "sosyal mesafelendirme" uyarısının bazı İngilizler tarafından dikkate alınmadığı görüldü.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu'nun açıklamasına göre, ülkede coroan virüsten ölenlerin sayısı 48 artarak 281 oldu. Hayatını kaybedenlerin yaşlarının 18 ila 102 arasında olduğu belirtildi. Vaka sayısı da 635 artarak 5 bin 683'e yükseldi.

18 yaşında hayatını kaybeden gencin sağlık sorunu olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı.

Vakaların giderek artması ve hükümetin uyarılarına rağmen bazı İngilizlerin güneşli pazar gününde toplu halde sokakta olduğu görüldü. Bunun üzerine Başbakan , bir kez daha uyarıda bulundu.

"BİRBİRİNİZDEN 2 METRE UZAKTA OLMALISINIZ"

Corona nedeniyle günlük yapılan basın toplantısında konuşan Johnson, "Temiz havanın kendi başına size bağışıklılık sağladığını düşünmeyin. Birbirinizden 2 metre uzakta olmalı ve sosyal mesafelendirme kurallarına uymalısınız. Bunu ciddiye alın ve uygulayın. Çünkü hayati öneme sahip" dedi.

Defalarca sosyal mesafelendirmenin önemine dikkat çeken Johnson, "Eğer insanlar bunu yapamazlarsa, yapmayacaklarsa, elbette o zaman daha sert önlemler almamız gerekecek. Bunu yapmak istemiyoruz ama gerekli olabilir" diye konuştu.

Johnson, Londra ya da ülkenin tamamının tecrite alınması gibi önlemlerin neden hayata geçirilmediği yönündeki bir soru üzerine ise "doğru zamanda doğru kararların alınması gerektiğini" ifade etti.

"EVDE KALIN" ÇAĞRISINA UYULUYOR MU?

Sayfa Yükleniyor...