Kaddafi alt yazı geçti!

Muammer Kaddafi'nin 'direnişe devam' çağrısı, Suriye'den yayın yapan bir televizyıonda alt yazı olarak geçti.

01.09.2011 - 18:17

Kaddafi alt yazı geçti!

Muammer Kaddafi her zaman olduğu gibi yine meydan okudu.

Merkezi Suriye'de bulunan uydu kanalı Arrai'den alt yazı şeklinde mesajı yayınlanan Kaddafi, yandaşlarına 'direnişe devam' çağrısında bulundu.

''Sesimi duymasanız bile direnişe devam edin'' diyen Kaddafi, NATO ve muhalifler arasında fikir ayrılıkları bulunduğunu öne sürerek 'teslim olmayacağını ve savaşı sürdüreceğini' söyledi.

Libya'da muhaliflerin Trablus'un kontrolünü ele geçirmesinden sonra nerede olduğu bilinmeyen Muammer Kaddafi, televizyon kanalı tarafından daha sonra sesli olarak yayınlanacağı duyrulan mesajında şunları keydetti:

"Savaşmaya devam edeceğim. Teslim olmayacağım, uzun bir savaş olacak ve Libya alevler içinde kalacak. Pes etmeyeceğiz, biz kadın değiliz."

Bu arada muhaliflerin Kaddafi’yi bulma çabaları da sürüyor. Muhalifler, Muammer Kaddafi'nin başkent Trablus'un 150 kilometre güneydoğusundaki çöl kasabası Beni Velid'de saklandığını tahmin ediyor.

"YANDAŞLARI, MISIR VE CEZAYİR'E KAÇTI"
Bu arada Muammer Kaddafi yandaşlarının, Mısır ve Cezayir'e kaçtıkları bildirildi.

El Arabiya televizyonunda yayımlanan habere göre, Libya Ulusal Geçiş Konseyi, Kaddafi'ye bağlı üst düzey yetkililerin, Mısır ve Cezayir'e kaçtıklarını açıkladı.

Haberde, ülkeden kaçan yetkililer arasında Libya Petrol Bakanı Omran Abukraa ile El Tayyip El Safi adında bir yetkilinin de bulunduğu belirtildi. Tunuslu resmi bir kaynak, 20 Ağustos'ta Abukraa'nın Tunus'ta olduğunu bildirmişti.

SEYFÜLİSLAM'DAN İSRAİL ATAĞI!
Öte yandan Avusturyalı David Lasar, Seyfülislam Kaddafi'nin kendisine ülkedeki çatışma sona erdiğinde Libya'nın İsrail ile barış anlaşması imzalamaya hazır olacağını söylediğini bildirdi.

Özgürlük Partisi'nin üyesi olan Yahudi siyasetçi Lasar, Seyfülislam'ın Hamas tarafından 4 yılı aşkın bir süredir rehin tutulan İsrail askeri Gilat Şalit'in serbest bırakılmasını sağlamak için arabulucu olarak hareket etmeye hazır olduğunu dile getirdiğini de belirtti.

Lasar, İsrailli Bakan Yardımcısı Eyüp Kara ile partisi arasında koordine edilen bir geziyle geçen ay Libya'ya gitmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...