Kaddafi: Sizin ulaşamayacağınız bir yerdeyim

İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin muhtemelen yaralandığını söyledi. Ancak Kaddafi hayatta olduğunu belirterek "Sizin ulaşamayacağınız bir yerdeyim" dedi.

13.05.2011 - 18:30

Kaddafi: Sizin ulaşamayacağınız bir yerdeyim

İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin Trablus'ta bulunmamasının kuvvetle muhtemel olduğunu ve muhtemelen yaralandığını söyledi.

Frattini, Toskana'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Trablus'taki piskopos Giovanni Innocenzo Martinelli'nin Kaddafi'nin büyük ihtimalle Trablus dışında olduğunu ve hatta muhtemelen NATO saldırılarında vurulduğunu söylediğini bildirdi.

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin iddialara yanıtı gecikmedi. Kaddafi, NATO saldırılarından sonra hayatta olduğunu ve milyonlarca Libyalının desteğine sahip olduğunu söyledi.

Kaddafi, televizyonda yayımlanan açıklamasında, karargahına yapılan NATO saldırılarını kınayarak, "Sizin ulaşamayacağınız bir yerdeyim" dedi.

Libya lideri, "NATO bombardımanı bana dokunmayacak, çünkü milyonlarca Libyalı beni kalbinde taşıyor" dedi.

Muammer Kaddafi, ayrıca bombardımandan sonra sağlık durumunu merak eden liderlere ve devlet başkanlarına teşekkür etti.

'TUTUKLAMA EMRİ İSTENECEK'
Bu arada, İspanya'da yayın yapan bir radyo, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) kaynaklarına dayanarak, UCM Savcılığının Pazartesi günü Libya lideri Muammer Kaddafi hakkında tutuklama emri isteyeceğini duyurdu.

Cadena Ser radyosunun haberinde, kaynakların ayrıca, savcılığın Kaddafi'nin oğlu ile istihbaratın başkanı için de tutuklama emri isteyeceğini söyledikleri bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...