Kaddafi'nin karargahında yoğun çatışma

Libya'da Kaddafi karşıtlarının başkent Trablus'a girişlerinin üçüncü gününde çatışmalar Libya liderinin karargahı Bab el Aziziye civarında yoğunlaştı.

23.08.2011 - 15:19

Kaddafi'nin karargahında yoğun çatışma

Trablus'un çoğunluğunun Kaddafi muhaliflerince ele geçirilmiş olduğu ancak iki taraf arasındaki silahlı mücadelenin birçok mahallede sürdüğü bildirildi.

Başkentte uluslararası basın mesuplarının kaldığı Rixon otelinden yaşanan çatışmalarının seslerinin rahatlıkla duyulabildiği belirtildi.

İsyancıların bir komutanı Trablus'un yüzde 80'inin denetimleri altında olduğunu söylerken, hükümet sözcüsü Musa İbrahim ise kente dörtte üçünde hakimiyeti ellerinde tuttuklarını savundu.

Bu arada Libya'daki NATO birliklerinden yapılan açıklamada, Kaddafi güçlerinin Misatra şehrine bir uzun menzilli SCUD füzesi attıkları iddia edildi.

KADDAFİ'NİN OĞULLARI MUHALİFLERDEN KURTULDU
sabah saatlerinde, dün yakalandığı iddia edilen Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi başkentte ortaya çıktı ve isyancıların "belkemiğini kırdıklarını" söyledi. Kaddafi'nin diğer oğlu Muhammed Kaddafi'nin de gözaltından kurtulduğu bildirildi.

Muammer Kaddafi'nin nerede olduğu bilinmiyor. Libya liderinin karargahı Bab el Aziziye sıkı bir şekilde korunuyor. Bir diplomatik kaynak AFP ajansına Kaddafi'nin hala burada olabileceğini söyledi.

Muammer Kaddafi aylardır sesli mesajları yayımlanmasına karşın halkın önüne çıkmadı. Libya lideri Pazar günü, Trablus'un isyancılardan kurtarılması çağrısında bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...