'Kaddafi'yi ölü ya da diri getiren affedilecek'

Libyalı muhalif güçler, "Kaddafi'yi ölü yada diri bize getiren Kaddafi yandaşları affedilecek" açıklamasını yaptı. Nerede olduğu hala bilinmeyen Muammer Kaddafi'nin başına 1 milyon 300 bin dolarlık ödül konuldu.

24.08.2011 - 16:40

Libyalı muhalif güçler tarafından yapılan açıklamada, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin, Libya'nın yüzde 95'inde kontrolü kaybettiği bildirildi.


Muhalif güçler, "Kaddafi'yi ölü ya da diri bize getiren yandaşı affedilecek" açıklaması yaptı. Dün Kaddafi'nin karargahını ele geçiren muhalifler, Kaddafi'nin Libya'da olduğunu düşündükleri söyledi.

Libya'da Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil, Bingazi'de ismini açıklanmayan bir işadamının Kaddafi'yi yakalayana ödül vereceğini duyurdu.

Muhalifler Kaddafi'yi öldürecek ya da teslim edeceklerin, 1 milyon 300 bin dolarla ödüllendirilip, işledikleri suçlardan affedeceklerini de açıkladı.

Muhalifler dün karargahını ele geçirdikleri Kaddafi'nin, başkent Trablus'un güneyinde saklandığını tahmin ediyor.

Bölgede halen muhaliflerle Kaddafi yandaşları arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Yabancı gazetecilerin kaldığı Riksos Otelinin çevresinden de silah sesleri duyuluyor.

Dün Babül Aziziye karargahının muhaliflerin eline geçmesinin ardından, Kaddafi'nin iki ayrı ses kaydı yerel bir radyoda yayınlanmıştı. Kaddafi, zafere ya da ölüme kadar savaşacağını söylemişti.

KADDAFİ GÜÇLERİ TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR
Kaddafi'nin ülkede olduğunu düşünen muhalifler ve Kaddafi yanlısı güçler arasında Trablus'un güneyi ve merkezinde çatışmalar devam ediyor.

NATO uçakları kentin üzerinde uçarken, iki şiddetli patlama sesi duyulduğu da bölgeden gelen son haberler arasında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...