‘Kahn suçlandığı saatte orada değildi’

Bir otel çalışanına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan IMF Başkanı’nın, cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen saatte otelde olmadığı iddia edildi.

Haberler 16.05.2011 - 15:47

‘Kahn suçlandığı saatte orada değildi’

Fransız Monte Carlo Radyosu, adını belirtmediği kaynaklara dayandırdığı haberinde, Strauss-Kahn'ın kaldığı Sofitel otelini saat 12'de terk ettiğini, oysa hakkındaki cinsel taciz suçlaması için davacı olan otel temizlikçisinin verdiği saatin 1 olduğunu aktardı. Haberde, Strauss-Kahn'ın otelden ayrılmadan önce hesabı istediği ve anahtarları resepsiyona bıraktığı da belirtildi.


Strauss-Kahn'ın avukatlarının öğle yemeğiyle ilgili belge ve tanıklıkları mahkemeye sunacağının da belirtildiği haberde, IMF patronunun JFK havalimanına vardığında cep telefonlarından birini otelde unuttuğunun farkına vardığı ve kendisine gönderilmesi için otel respesiyonunu aradığı da aktarılıyor.

Haberde, Strauss-Kahn'ın avukatlarının, bu tür bir olaydan çıkar sağlayabileceklerini düşündükleri için davacı otel görevlisi kadının kişiliği ve özel hayatıyla ilgilendiği de belirtiliyor. Dün savcılığa gelen davacı kadının "çok az çekici" olmasının da Strauss-Kahn'ın avukatlarını "şaşırttığı" söyleniyor.

Sayfa Yükleniyor...