Kaide hem NATO’yu hem Kaddafi’yi hedef aldı

El Kaide’nin iki numarası Zevahiri, yayınlanan son videosunda “Müslümanları hem Kaddafi'nin paralı askerlerine karşı mücadele etmeye hem de NATO'ya karşı mücadele etmeye çağırıyorum" dedi.

15.04.2011 - 10:04

Kaide hem NATO’yu hem Kaddafi’yi hedef aldı

El Kaide terör örgütünün iki numaralı adamı Ayman El Zevahiri'nin, Müslümanları hem Libya lideri Muammer Kaddafi'nin rejimine hem de Libya'ya müdahale eden NATO'ya karşı mücadeleye çağırdı.

İnternetteki İslamcı Siteleri Gözetleme Merkezinin (SITE) yayımladığı yazılı açıklamada, El Zevahiri'nin yer aldığı ve Libya'ya uluslararası askeri müdahaleden önce hazırlandığı belirlenen 1 saat 9 dakikalık video kasetin, El Kaide'nin iletişim ile görevli hücresi Es Sahab tarafından çekildiği belirtiliyor.

Kasette El Zevahiri şu ifadeleri kullandı:

"İster Libya'da, ister Tunus'ta, ister Cezayir'de veya başka Müslüman ülkelerde olsun, şu konuya bütün Müslüman kardeşlerimin dikkatini çekmek istiyorum. Eğer NATO güçleri Libya'ya girecek olursa o zaman Libya'ya komşu ülkelerdeki ve diğer Müslüman ülkelerdeki Müslümanları hem Kaddafi'nin paralı askerlerine karşı mücadele etmeye hem de NATO'ya karşı mücadele etmeye çağırıyorum".

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...