Kalp krizi geçiren Müşerref yoğun bakımda

Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref hakkındaki "vatana ihanet" davasının duruşmasına giderken kalp krizi geçirdi. Müşerref hastanede yoğun bakımda tutuluyor.

02.01.2014 - 15:43

Kalp krizi geçiren Müşerref yoğun bakımda

Pakistan'da 2007 yılında ilan ettiği olağanüstü hal sırasında anayasanın altıncı maddesini ihlal ettiği gerekçesi ile hakkında vatana ihanet suçlaması getirilen ve dava açılan Pervez Müşerref, bu sabah ilk kez duruşmaya katılmak üzere evinden ayrıldı.

Yolda kalp krizi geçiren Pakistan eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Ravalpindi kentindeki askeri hastaneye kaldırıldı.

Müşerref'in basın danışmanı Asya İshak, Müşerref'in sağlık durumunun dün itibari ile kötüleşmeye başladığını söyledi.

Doktorların dün Müşerref'i hareket etmemesi konusunda uyardığını belirten İshak şunları söyledi:

"Sayın Müşerref dün öğleden sonra rahatsızlandı. İslamabad Yüksek Mahkemesi yargıcı Şevket Sıddıki'nin hakkında söylediği, 'Suçlu olduğu halde kolaylıklar sağlanıyor. Güzel bir evde, rahat içinde kalmasına izin veriliyor' sözleri kendisini fazlası ile üzdü. Gecenin ilerleyen saatlerinde durumu daha da ağırlaştı. Mahkeme, davaya gelmesi için ısrar edince bugün duruşmaya katılmak istedi ancak gelirken arabada rahatsızlandı. Kalp krizi geçirdi. Şu anda komada değil. Bilinci açık ancak durumu ciddi ve yoğun bakımda tutuluyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...