Katar cevabını Kuveyt'e iletti

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ülkesine, ambargo uygulayan dört ülkenin daha önce kendilerine ilettiği 13 maddelik talep listesine yanıtını Kuveyt'e teslim etti.

03.07.2017 - 16:20 | Son Güncelleme : 03.07.2017 - 16:22

Katar cevabını Kuveyt'e iletti

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani'yi Havalli kentindeki Beyan Sarayı'nda kabul etti.

Katar Dışişleri Bakanı Al Sani bir saatten fazla süren görüşmede ülkesinin Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır'ın sunduğu talep listesine yönelik cevabını Kuveyt Emiri Sabah'a teslim etti.

Kuveyt Emiri'nin arabuluculuk çabalarını sürdüreceğini ifade eden kaynaklar, Katar'ın yanıtına dair ayrıntıları paylaşmadı.

Suudi Arabistan, BAE, Yemen, Mısır ve Bahreyn 5 Haziran'da yaptıkları açıklamayla, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatmış, söz konusu diplomatik ablukaya daha sonra bazı başka ülkeler de katılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...