Katliamdan dakikalar önce

ABD'nin Denver kentinde "Batman" üçlemesinin son filmi 'The Dark Knight Rises'ın gösteriminde hayatını kaybeden kurbanlardan biri olan Jessica, filmi beklerken başına geleceklerden habersiz, heyecanını Twitter üzerinden arkadaşlarıyla paylaşıyordu.

20.07.2012 - 17:45

Katliamdan dakikalar önce

ABD halkı bugün bir sinema salonunda gerçekleşen katliam haberiyle sarsıldı.


Bir saldırganın, "Batman" üçlemesinin son filmi 'The Dark Knight Rises'ın geceyarısı gösterimini basarak izleyicilerin üzerine ateş açması sonucu 12 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı.HABERE GİT

Olayda hayatını kaybedenlerden biri de ABD'nin Teksas eyaletinde bir televizyonun spor servisinde stajyer muhabir olarak çalışan Jessica Ghawi idi.

Colorado eyaletinde Denver kentinin Aurora bölgesinde "Batman" filminin ilk gösterimine gitmek için bilet alan Ghawi, "Century 16" adlı sinema salonunda, sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden, bir arkadaşıyla film öncesi heyecanını paylaştı. Ancak genç kız bu tweet'ten dakikalar sonra katliamın kurbanı oldu.

Kanada'nın Toronto kentinde 5 Haziran'da bir alışveriş merkezine düzenlenen bir saldırıdan kıl payı kurtulmayı başaran stajyer muhabir Jessica Ghawi'nin şansı bu kez o kadar yaver gitmedi. Genç kızın annesi ve kardeşi, Jessica'nın katliamda hayatını kaybettiğini açıkladı.

Teksas'ta bir televizyonda çalışan Jessica Ghawi, Twitter'da Jessica Redfield ismini kullanıyordu. Twitter'da Jessica Redfield hesabına girenler son mesajın saldırıdan dakikalar önce atıldığını görüyor.

Jessica Ghawi son mesajında "Film 20 dakika sonra başlıyor" şeklinde heyecanını dile getiriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...