Kim Jong-un: Obama’nın havlayan köpekleri rejimi yıkmaya çalışıyor

ABD Başkanı Barack Obama’ya tepki gösteren Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, “Havlayan kuduz köpekleri, ülkemdeki sosyalizmi yıkmaya çalışıyor” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.01.2015 - 13:24

Kim Jong-un: Obama’nın havlayan köpekleri rejimi yıkmaya çalışıyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Barack Obama'nın "Pyongyang'ın liderliğinin dış baskılar nedeniyle çökeceğini" söylemesinin ardından ABD'ye karşı sert açıklamalar yaptı.

Kuzey Kore devlet medyası, Kim Jong-un'un Obama'yı kastederek, "havlayan kuduz köpekleri Kuzey Kore'deki sosyalizmi yıkmaya çalışmakla suçladığını" bildirdi.

Kuzey Kore lideri, Güney'deki ABD güçlerine karşı olası bir saldırının tatbikatı sırasında yaptığı açıklamada, herhangi bir savaş durumunda "nükleer silah" kullanacağı tehdidinde de bulundu.

Obama, 22 Ocak'ta Beyaz Saray'da verdiği bir röportajda, Kuzey Kore rejiminin çökeceğini ve internetin bu ülkeye nüfuz edeceğini öne sürmüştü.

İki ülke arasındaki zaten kötü olan ilişkiler, ABD'nin geçen ay Sony'ye yönelik siber saldırılardan Kuzey Kore'yi sorumlu tutması ve Kuzey Kore'ye "orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği" bir yanıt vereceklerini söylemesi üzerinde daha da gerginleşmişti.

Sayfa Yükleniyor...