KKTC'de medikal turizme THY dopingi

Türk Hava Yolları ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi arasında Kuzey Kıbrıs’ta medikal turizmin gelişmesine yönelik önemli bir protokol imzalandı. Türkiye'deki hastalar ucuz biletle KKTC'ye gidebilecek.

Haberler 26.02.2013 - 11:53

KKTC'de medikal turizme THY dopingi

KKTC'de medikal turizmin gelişmesine yönelik olarak Türk Hava Yolları ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi arasında imzalanan protokolün kamuoyuna duyurulması için YDÜ Hastanesi'nde bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel, THY KKTC Genel Müdürü Ömer Uzun, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan ile TYH Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan katıldı.

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel, THY gibi önemli bir dünya markasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi arasında imzalanan ve Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına tanınan hakları KKTC’ye de genişleten protokolün, Türkiye ile KKTC'nin bütünlüğünü gösteren önemli bir adım olduğu söyledi. 

AMACA BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIK
Kuzey Kıbrıs’a medikal turizmi kazandırmak ve ülkede katma değeri arttırmak amacıyla uluslararası platformda pek çok tanıtım faaliyeti sürdürerek anlaşmalar imzaladıklarını belirten Günsel, THY ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi arasında imzalanan bu tarihi protokolle amaçlarına bir adım daha yaklaştıklarını belirtti. 

'KKTC'YE KATKIDAN GURUR DUYUYORUZ'
THY KKTC Genel Müdürü Ömer Uzun da, toplantıda yaptığı konuşmada, THY'nin medikal turizmin gelişmesine destek olabilmek amacıyla Türkiye’de sağlık kuruluşlarıyla yaptığı ve medikal tedavi almak için seyahat eden yolculara uygulanan indirimli uçak bileti tarifeleriyle ek bagaj hakkının bundan böyle Kuzey Kıbrıs’a da uygulanacağını belirtti.

Kuzey Kıbrıs’ın THY için önemli olduğunu vurgulayan Uzun, "Yeni bir turizm çeşidi olan medikal turizmin Kuzey Kıbrıs’a kazandırılması için sürdürülen çalışmalara destek olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...