KKTC'nin en donanımlı hastanesine ödül

Kıbrıs’ın en yüksek donanımlı hastanesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Uluslararası Medikal Turizm Organizasyonu’nun tam üyesi oldu.

11.11.2013 - 13:38

KKTC'nin en donanımlı hastanesine ödül

Dünya’nın en büyük medikal turizm kongresi olarak kabul edilen ve ABD’de gerçekleştirilen “Dünya Medikal Turizm ve Küresel Sağlık Kongresi”nde hastaneye Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülü de verildi.

Organizasyona katılım protokolü Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel ile Medikal Turizm Organizasyonu Dünya Başkanı Renee-Marie Stephano tarafından imzalandı.

İmza töreninin ardından konuşan İrfan Günsel, büyüklüğü ve önemi itibarıyla geniş yankı uyandıran Dünya Medikal Turizm ve Küresel Sağlık Kongresi’ne katılarak burada kalite ödülüne layık görülmenin, KKTC’nin tanıtılması açısından önemli bir adım olduğunu söyledi.

Günsel, YDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin, Medikal Turizm Organizasyonu’na KKTC’yi temsilen üye olmasından gurur duyduklarını kaydetti.

Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Savaşan ise, Kuzey Kıbrıs’ın yalnız denizi ve güneşiyle değil, sağlık hizmetleriyle de dünyada adını duyurmaya başladığını söyledi. Savaşan uluslararası alanda daha fazla tanınmak için çalışmalara devam edileceğini bildirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Kıbrıs’ın iki kesimindeki en büyük ve en kapsamlı merkez konumunda. 500 yatak kapasiteli hastanede yapay kalp naklinden genetik araştırmalara kadar modern tıbbın tüm branşları yer alıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, SGK’nın öngördüğü koşullarda YDÜ’den hizmet alabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...