'Klasörler dolusu kadın'

Obama'yla televizyon düellosunda, "Bana klasörler dolusu kadın getirildi" diyen Romney sosyal medyada günün konusu oldu. Kadınlar Romney ile hem dalga geçti hem de "maço" olmakla suçladı.

17.10.2012 - 11:40

'Klasörler dolusu kadın'

Cumhuriyetçi Parti adayı Mitt Romney, dün akşam Başkan Barack Obama'ya karşı çıktığı televizyon tartışmasında gözlerini kadın seçmenin oylarına dikmişti.

Anketler, kadınların Obama'ya desteğinin azaldığını gösterirken, Romney bu durumdan faydalanmak istedi. Ancak Cumhuriyetçi aday Mitt Romney'nin yaptığı bir gaf yine başına bela oldu.

Cumhuriyetçi aday Romney kadınlara ne kadar önem verdiğini belirtmek için vali olduğu dönemden bir örnek verdi.

Kadınlarla birlikte çalışmayı sevdiğini vurgulamak için Romney, "Bana klasörler dolusu kadın aday başvurusu geldi" demek isterken bir gafa imza atarak, "Bana klosörler dolusu kadın getirildi" dedi. Romney'nin bu sözleri özellikle Twitter'da "#bindersfullofwomen" etiketiyle alay konusu oldu.

Twitter, Facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde tepkilerini dile getiren kadınlar, Romney'yi "maço", "cinsiyet ayrımcılığı" ve "geri kafalı" olmakla suçladılar.

Facebook'ta yapılan foto montajlarda erkek dergisi Playboy'un sahibi Hugh Heffner'ın kütüphanede çekilmiş bir fotoğrafı kullanılarak, "Klasörler dolusu kadın mı? Tabii ya, bunlardan bende yüzlerce var" denildi.

Playboy dergisinin sahibi "Klasörler dolusu kadın mı? Tabii ya, bunlardan bende yüzlerce var" esprisi yapıldı. Playboy dergisinin sahibi "Klasörler dolusu kadın mı? Tabii ya, bunlardan bende yüzlerce var" esprisi yapıldı.

Facebook'ta "Binders Full of Women" hesabı üç saat içinde 200 bin kişi tarafından beğenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...