Kofi Annan Hatay'a gitmiyor

BM ve Arap Ligi'nin Suriye Özel Temsilcisi Annan, Şam temaslarının ardından Türkiye'ye geldi ve Başbakan Erdoğan'la görüştü. Annan'ın Hatay ziyereti ise iptal edildi.

12.03.2012 - 11:42

Kofi Annan Hatay'a gitmiyor

Birleşmiş Milletler ve Arap Ligi'nin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan, Suriye ve Katar temaslarının ardından Ankara'ya geldi.

Suriye'de sivillerin öldürülmesine derhal son verilmesi gerektiğini söyleyen ve “Çözüme ulaşacağız ama bu kolay olmayacak" diyen Annan, Ankara'daki ilk görüşmesini Başbakan Erdoğan ile yaptı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede Annan, Ankara'yı Suriye ve Katar’daki temasları hakkında bilgilendirdi. Erdoğan ve Davutoğlu ise, Suriye'deki gelişmelerden duyulan kaygıyı ilettiler.

Birleşmiş Miletler ve Arap Ligi'nin özel temsilcisinin, Suriyelilerin kaldığı Hatay'daki kampları ziyaret etmesi bekleniyordu ancak Annan’ın yoğun programı nedeniyle bu ziyaret gerçekleşemedi.

Bu arada Annan'ın bir sözcüsü, Suriye Devlet Başkanı Başer Esad'a sunulan önerilere henüz Esad'dan yanıt almadıklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...