Komşu yine greve gidiyor

Yunanistan'da kamu ve özel sektör çalışanlarının, hükümetin mali reformları ile çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla yarın 24 saatlik greve gitme kararı aldıkları bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.06.2011 - 16:36

Komşu yine greve gidiyor

Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu (ADEDY), İşçi Sendikaları Federasyonu (GSEE) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği'nin (PAME) çağrısıyla yarın ülke çapında grev ve protesto gösterileri yapılacak. Toplu taşıma araçlarında çalışanların da iş bırakarak sendikalara destek verecek.

Atina kent merkezinde iki ayrı gösteri yapılmasının planlandığı, kendilerini ''Bıkkınlar'' olarak tanımlayan ve 20 güne yakın bir süredir mali reformları protesto etmek amacıyla Yunan Parlamentosunun bulunduğu Sindagma Meydanı'nda toplanan grupların, yarın sabah 07.00'den itibaren toplanmayı kararlaştırdıkları belirtildi.

Öte yandan, liman çalışanlarının da grevde yer almasıyla gemi seferlerinin yapılamayacağı açıklandı.

Devlet dairelerindeki hizmetlerde aksamalar beklendiği, sağlık çalışanlarının da grevde yer almalarıyla hastanelerde yalnızca acil durum ve güvenlik ekiplerinin hazır bulunacağı bildirildi.

GAZETECİLER DE KATILACAK
Bu arada, sabah saat 06.00'dan itibaren gazetecilerin de greve katılacak olmasıyla televizyon ve radyo kanallarında haber bültenlerinin yayımlanmayacağı, haber ağırlıklı internet sitelerinin sayfalarını yenilemeyeceği kaydedildi. Yazılı basın çalışanlarının greve katılmaları sonucu, perşembe günü gazete bayilerinde raflarının boş kalacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...